Nauka Metodą Bezpośrednią

Nauka angielskiego może być prosta. Najlepsza metoda to oczywiście prowadzenie ciągłych konwersacji i powolne przyzwyczajanie się do mówienia i myślenia w języku obcym. Nauka Metodą Bezpośrednią jest podobna do sposobu, w jaki dzieci uczą się swojego pierwszego języka. Najpierw następuje słuchanie poszczególnych słów i zwrotów oraz zrozumienie ich kontekstu. Następnie są one powtarzane, by po jakimś czasie być modyfikowane i samodzielnie zmieniane przez kursantów.

Nauka angielskiego – najlepsza metoda? Bezpośrednia!

Nowy materiał – zarówno słowa, jak i struktury gramatyczne – są wprowadzane powoli poprzez kontekst ich zastosowań. W tym celu wykorzystujemy całą osobę lektora, który swoim zachowaniem i ruchami pozwala zrozumieć otaczający świat w języku obcym. Stosujemy także obrazy i dźwięki, by jak najbardziej utrwalić nowy materiał. Za każdym razem jest on ćwiczony za pomocą powtarzania oraz naturalnej konwersacji. Uczniowie pod okiem lektora rozmawiają ze sobą, starają się dowiedzieć o sobie jak najwięcej, a po pewnym czasie zaczynają nawet prowadzić dyskusje – oczywiście wszystko w języku prowadzenia zajęć. Na naszych zajęciach nie usłyszysz polskiego, bo nie jest on potrzebny. Nie musisz się jednak obawiać - wszystkie polecenia, pytania czy odpowiedzi będą dla Ciebie doskonale zrozumiałe. Przekonaj się i zapisz się na pierwsze zajęcia.

Zarówno dzieci, jak i dorośli uczą się poprzez powtarzanie danej czynności. Podobnie jest z językiem obcym, dlatego dużą wagę przywiązujemy właśnie do ciągłego powtarzania materiału.  Nie zapomnisz tego, co było przerabiane kilka miesięcy temu,  bo na każdych zajęciach będziemy to sobie przypominać.

Nasze podręczniki, które wspierają Metodą Bezpośrednią, to nie jest tylko wydrukowana książka z zadaniami gramatycznymi do rozwiązania. W dzisiejszych czasach wykorzystujmy nowe technologie! Nasi kursanci

otrzymują dostęp do: interaktywnych ćwiczeń online na platformie DLHUB oraz aplikacji mobilnych

WORDS i PRACTISE.

Spadek koncentracji jest bardzo często zauważany podczas lekcji języka obcego – szczególnie w grupach dla dzieci.

Mamy na to rozwiązanie! Wprowadzenie do zajęć zabaw

językowych z wykorzystaniem danej partii materiału

sprawia, że najmłodsi uczą się poprzez zabawę.

Koniec z nudą na zajęciach!